Kiili Paat 440

NB! 2022 aastal veesõidukeid ei toodeta!

Sõudepaat Kiili Paat 440 on ehitatud kiilja põhjaga ja sobib eriti hästi Balti mere ja Peipsi järve teravas laines sõiduks, samuti väiksematele järvedele ja jõgedele.

Tänu headele sõiduomadustele ning turvalisusele on Kiili Paat 440 hinnatud kala-ja väikevõrgupaadina. Lisaks laialdane kasutusala lõbusõidu, -kaubaveo, -rendi paadina jms.Tänu ökonoomsele ja läbimõeldud põhjakujule on Kiili Paat 440 väga kergelt vees libisev ja hästi laineid lõikav paat nii mootoriga kui ka aerudega sõites. Paat on valmistatud vormis ühtse tervikuna (ei ole osadest kokku liimitud), mis tagab paadi kere tugevuse ja jäikuse. Kasutasime 5 hj kahetaktilist mootorit ja ilma lainetuseta merel sõites läbisime 1 liitri bensiiniga ~10 km alla ühe tunni. Kiili Paadiga mootoriga sõites ei ole vaja paadijuhi lube. Abistame vajadusel paadi kohaletoimetamisega Eesti piires. Päramootori valikul Kiili Paat 440-le järgige mootori võimsussoovitust: max 6 kW/8 hj. Väiksematel sisevetel, lühikestel sõitudel sobib väiksema võimsusega – või elektrimootor. Peipsi järvel ja merel sõites on soovitav mootorivalik 4 hj ja enam. Kas valida 4- või 2-taktiline mootor, jääb kliendi enda valikuks.
4-taktiline saastab vähem, käik on stabiilsem. Mootori jala pikkuse valikul Kiili Paat 440 transi kõrgus on 510mm. Seega sobib mootor, millel on pikk jalg (L); 20´´; 510mm. Sõita saab ka lühikese jalaga (S); 15´´; 380mm, aga kiiruse tõustes hakkab paat vööri tõstma. Mugav on sõita mootoriga, millel on bensiinipaak mootorikatte all. NB! Sõitma minnes võtke kaasa tagavara kogus bensiini või segu.

Eritellimusel on võimalik varustada paat ka tüüri ja purjega. Nii tüür, kui ka mast on mõlemad väga kiirelt paigaldatavad ja eemaldatavad, pakkudes head alternatiivi aerudele või mootorile.

Kiili Paat 440-ga purjetades on võimalik loovida ka vastutuulekurssidel. Pautimist võimaldab tugev 0,6 m allapoole kiilu ulatuv tüürileht. Pika tüürilehega kaasneb huvitav sõiduomadus külg- ja vastutuulekurssidel, mida pole svert- ega raskuskiiluga paatidel. Vastu- ja külgtuule kurssidel seilates vööriosa “vajub” allatuult. “Vajumise” kompenseerimiseks parandab tüürimees tüüriga kurssi ülesse ja pikk tüürileht surub masti vastutuult püstiasendisse. Mida suurem on paadi kiirus seda tugevam on püstuv jõud. Kuna paadil pole raskuskiilu, nõuab halssimine tugevamas tuules tähelepanu ja täpset tööd soodiga.

Kiili Paat 440-ga purjetamiseks on võimalik kasutada Optimisti, purilaudade, Kadeti, Europe või mistahes 3,5-10m2 pindalaga purje. Suuremad purjed vajavad rehvimisvõimalust. Kui mast asub paadi keskel, annab sõidumõnu juurde 0,7-1,5m2 eespuri.
Meil on kohapeal alati olemas Optimisti purjega sarnased purjed ja mastid, mis on purjetamise alustamiseks ja tugevamas tuules sõiduks sobivaimad.

Muud purjevariandid vajavad paigaldamiseks üksiklahendusi.

Pikkus: 440 cm
Laius: 162 cm
Parras: 60 cm
Süvis täislastis: 30 cm
Vabaparda kõrgus: 30 cm
Inimeste arv: 4
Kandejõud: 500 kg
Maksimaalne mootor: 6 kw
Kaal: ~100 kg
Kategooria: D
Materjal: klaasplast